Centrum Egzaminacyjne  Scola

ETS – Educational Testing Service, to największa, niezależna organizacja non-profit, zajmująca się badaniami w dziedzinie edukacji i tworzeniem systemów oceny. Główna siedziba ETS mieści się w Princeton w Stanach Zjednoczonych. Od swojego powstania w 1947 roku, ETS jest liderem w badaniach edukacyjnych i udostępnianiu obiektywnych i rzetelnych systemów oceny dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i korporacyjnych na całym świecie.

ETS Professional Exam Center to tytuł przyznawany tym ośrodkom egzaminacyjnym, które wyróżniają się na tle innych ilością przeprowadzonych egzaminów, liczebnością grup, profesjonalizmem w działaniu oraz dbałością o wizerunek marki ETS.

Czego możesz dokonać w naszym Centrum Językowym

Z
zarejestrować się na egzamin TOEIC®, TFI™, TOEIC® Bridge lub WiDaF
Z
przygotować się do egzaminów ETS, zarówno do TOEIC®, TOEIC® Bridge i TOEFL® jak i do egzaminów z języka francuskiego (TFI™) oraz niemieckiego (WiDaF)
Z
zarejestrować się na egzamin TOEFL®, bez konieczności płacenia kartą kredytową, płacąc gotówką lub przelewem z złotych polskich
Z
zdać egzamin TOEIC® w zamkniętych sesjach egzaminacyjnych organizowanych przez nasz ośrodek lub zdać egzamin w dowolnie wybranym terminie, na żądanie
Z
zakupić podręczniki przygotowujące do egzaminów TOEIC® i TOEFL®
Z
przygotować się do egzaminu TOEFL, wykorzystując podręczniki lub egzamin próbny TPO (TOEFL Practice Online) – pełny, autentyczny egzamin TOEFL, dostępny online na każdym komputerze wyposażonym w słuchawki i mikrofon oraz z dostępem do Internetu.

CO TO JEST TOEIC?

TOEIC (Test of English for International Communication)

 

Certyfikat TOEIC został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC® jest zatem egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. Rocznie, do egzaminu podchodzi ponad 4 500 000 kandydatów na całym świecie.
Uznawany przez ponad 8000 firm, korporacji i organizacji, egzamin TOEIC® jest egzaminem sprawdzającym znajomość języka angielskiego w środowisku biznesowym. Egzamin ten jest przeznaczony dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych, w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania oraz gramatyki.

TOEIC® jest obecnie najbardziej popularnym egzaminem na świecie, wybieranym przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych.

We współczesnym świecie znajomość języków obcych, a z pewnością tych, które należą do najbardziej popularnym, staje się wymogiem. Nie chodzi tylko o możliwość komunikacji z osobami z zagranicy. Coraz większa liczba pracodawców wymaga komunikatywnej, a nawet biegłej znajomości języka. Często także oczekują oni potwierdzenia nie tylko w formie pozytywnie przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, w której testowane były umiejętności językowe, ale również stosownych certyfikatów. Oczywiście, w wielu przypadkach potwierdzeniem nabytych umiejętności może być świadectwo ukończenia szkoły, gdzie zamieszczona jest ocena dotycząca znajomości języka angielskiego. Jednak sześciostopniowa skala oceniania nie zawsze stanowi faktyczne odniesienie do umiejętności. Trzeba pamiętać, iż poziom umiejętności określa się przede wszystkim za pomocą symboli, gdzie A1/A2 oznaczają poziom początkowy i podstawowy, a C1/C2 zaawansowany, a wręcz równy native speakerowi, czyli osobie, dla której dany język jest rodzimy.

Jak uzyskać certyfikat językowy? Nowoczesne centrum egzaminacyjne

Obok świadectw szkolnych, respektowanym także na arenie międzynarodowej są testy językowe, które przeprowadza się w renomowanych i profesjonalnych placówkach. Takie centrum egzaminacyjne oferuje nie tylko możliwość przystąpienia do egzaminu, ale również przygotowanie do niego w sposób rzetelny. Poprzez doświadczoną kadrę pracowników, jak również ogromny zasób materiałów, możliwe jest przygotowanie kandydata adekwatnie do poziomu, na którym chciał podjąć się egzaminu.

Jak wygląda egzamin językowy w centrum egzaminacyjnym języków obcych

Najczęściej centrum egzaminacyjne języków obcych przeprowadza egzaminy cyklicznie. Oznacza to, iż w oferowanych terminach można podejść do egzaminu. Jego pozytywny wynik zwieńczony zostaje certyfikatem, który stanowi potwierdzenie posiadanych umiejętności językowych. Najczęściej placówki tego typu przeprowadzają kilka rodzajów egzaminów, spośród których kandydat może wybrać ten, który jest dla niego najbardziej interesujący. Egzaminy tego typu przeprowadzane są także w innych krajach. Pozwala to na stworzenie bardziej obiektywnej skali ocen, jak też fakt, iż są one respektowane za granicą. Dla wielu osób to możliwość zmiany sytuacji zawodowej, jak też podjęcie pracy w innym kraju. W przypadku braku terminów, które odpowiadają kandydatowi, może on zdecydować się na indywidualną datę egzaminu, który przeprowadzony zostanie w obliczu profesjonalnych egzaminatorów, by możliwe było dopełnienie wszelkich, niezbędnych formalności.

This will close in 20 seconds