NASZA KADRA

Nasza kadra to grupa świetnie przygotowanych lektorów, którzy posiadają doświadczenie w nauczaniu języków obcych zarówno w kraju, jak i za granicą. Naszym atutem jest zaangażowanie, otwartość, zapał oraz entuzjazm, a także pomysłowość, co przekłada się na ciekawy oraz urozmaicony przebieg kursów.

Język Niemiecki

Z

W celu zoptymalizowania procesu nauczania oraz stworzenia odpowiednich warunków dla każdego, przeprowadzamy test sprawdzający znajomość języka wśród osób, które już uczyły się języka. Uzyskany wyniki predysponuje kursantów do odpowiednich grup, dla których układany jest odpowiedni program nauczania. U nas każdy kursant może liczyć na fachowe doradztwo oraz na najlepsze dla niego rozwiązanie

Z

Jednym z trenerów jest mająca ponad 25-letni staż pracy nauczycielka języka niemieckiego. Przez wiele lat była cenionym lektorem akademickim na jednej z wyższych uczelni, gdzie prowadziła także kursy specjalistyczne. Ukończyła Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Jagielloński w zakresie germanistyki. Podczas swojej pracy zawodowej odbyła liczne kursy i seminaria z różnych metod nauczania. Prowadzone przez nią kursy językowe charakteryzują się niezwykłą efektywnością oraz otwartością na potrzeby kursantów.

Z

Kolejnym wykładowcą jest ceniąca zaangażowanie kursantów, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą. Realizowane przez nią kursy cechują się kreatywnością i otwartością na nowe techniki nauczania. Do każdej grupy szkoleniowej podchodzi w sposób indywidualny. Posiada tytuł nauczyciela dyplomowanego. W swojej pracy kładzie duży nacisk na fonetykę, konwersacje i gramatykę praktyczną.

Z

Trzecim lektorem jest absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem głównie w nauczaniu osób dorosłych oraz w prowadzeniu kursów in company. Osoba, która potrafi przekazać wiedzę w sposób jasny i precyzyjny, kładzie duży nacisk na swobodną komunikację w języku niemieckim. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Ukończyła metodykę nauczania języka niemieckiego. Prowadzi kursy dla naszych zagranicznych partnerów i jest egzaminatorem międzynarodowych certyfikatów językowych WiDaF.

Język Angielski

Z

Nastawiony na ciągły rozwój, niezwykle zaangażowany w swoją pracę, doceniany i poważany przez każdą grupę szkoleniową. Wykształcenie zdobył w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w zakresie filologii angielskiej. Ukończył także studia podyplomowe w kierunku terapii pedagogicznej. Uczestniczy w wielu szkoleniach i konferencjach na temat doskonalenia umiejętności dydaktycznych oraz współpracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami. Lektor potrafiący w bardzo łatwy sposób nawiązywać kontakty interpersonalne, uznawany i ceniony przez swoich kursantów.

Z

Kolejnym lektorem jest posiadająca ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu absolwentka Kolegium Języków Obcych w Krakowie. Jest także magistrem pedagogiki Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej w Krakowie. Swoje doświadczenie zdobyła poprzez pracę z dziećmi i młodzieżą a także w szkoleniach organizowanych dla osób dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii pełniła rolę asystenta nauczyciela w Kolegium Greenwich w Londynie. Potrafi współpracować z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. W realizowaniu kursów cechuję ją kreatywność i otwartość na nowe możliwości nauczania.

Z

Lektorem prowadzącym kurs jest ceniona przez wielu słuchaczy absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wiele lat specjalizowała się w nauczaniu metodą Callana, która opiera się głównie na konwersacji i nauce języka mówionego. Swoje doświadczenie zdobyła poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Realizuje także kursy dla firm o różnym profilu działalności. Do kursantów podchodzi w sposób indywidualny, starając się aby każdy kurs był dostosowany i realizowany według potrzeb słuchaczy.

Język Hiszpański

Z

Ceniona przez wielu słuchaczy, niezwykle ambitna i wytrwała w swoim działaniu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych. Przez wiele lat przebywała w Hiszpanii, co pozwoliło jej rozwinąć się zawodowo i poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury i obyczajów tego kraju. Jest lektorem z długoletnim stażem pracy, nieprzerwanie doskonalącym swoje techniki nauczania, pragnącym przekazać kursantom wiedzę w możliwie najefektywniejszy sposób.

Z

Native speaker z pochodzenia Wenezuelczyk, bardzo przyjacielski i zawsze uśmiechnięty. Magister filologii angielskiej na Universidad Pedagogica Experimental Libertador. Doświadczenie zawodowe zdobył jako nauczyciel w Maracay a także w Centrum Kształcenia Językowego w Krakowie. Do kursantów podchodzi w sposób indywidualny, starając się aby każdy kurs był dostosowany i realizowany według potrzeb słuchaczy.

Język Francuski

Z

Nauczyciel akademicki oraz absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagradzana za szczególne osiągnięcia zawodowe przez Starostę Powiatu Nowosądeckiego oraz przez Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Koordynator międzynarodowego Projektu Socrates Comenius (wymiana młodzieży polskiej z młodzieżą francuską). W bardzo umiejętny i przejrzysty sposób potrafi przekazać wiedzę, zachęcając tym samym kursantów do aktywnego udziały w zajęciach.

Język Włoski

Z

Otwarta na nowe techniki nauczania, zorganizowana i zaangażowana w swoją pracę absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskany certyfikat CELI 3 Università di Perugia. Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu doskonalenia pracy nauczyciela. Lektor akademicki, w swojej pracy kładzie duży nacisk na fonetykę, konwersacje i gramatykę praktyczną. W opiniach kursantów – nauczyciel z powołania bardzo ciepła i przyjazna, podchodząca indywidualnie do każdego słuchacza i jego potrzeb językowych.

Język Rosyjski

Z

Posiadająca wieloletnie doświadczenie w swojej pracy lektorka języka rosyjskiego, współpracowała między innymi z Centrum Edukacji Młodzieży Kana. Prowadzi kursy języka rosyjskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pełni rolę tłumacza podczas wizyt gości zagranicznych. W swoim doświadczeniu realizowała także tłumaczenia stron internetowych oraz katalogów firm. Bardzo zaangażowana w pracę pedagoga potrafiąca w przystępny sposób nauczać języka rosyjskiego.

Język Słowacki

Z

Nauczyciel akademicki oraz pracownik Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, posiadający kilkudziesięcioletnie doświadczenie w nauczaniu języka słowackiego. Swoje wykształcenie zdobył na Prešovká univerzita v Prešove oraz w trakcie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych. Ukończył międzynarodowy projekt szkoleniowy w ramach projektu Comenius Regio organizowanego przez Märkisches Berufskolleg Unna, Hansa Berufskolleg Unna, Technische Universität Dortmund. Swoje doświadczenie zawodowe pogłębił podczas stażu we Franji, Holandii oraz Niemczech. Zaangażowany i skoncentrowany na swojej pracy, kładzie duży nacisk na efektywność prowadzonych przez siebie zajęć. Uczestnik wielu projektów oraz kursów dokształcających w kraju i za granicą. Ukończył m.in. kurs dokształcający „Podniesienie efektywności metod nauczania języka obcego dla nauczycieli i lektorów” organizowany przez Regionálne poradenské a informačné centrum Prešov. Ceniony za swoje zaangażowanie, wiedzę oraz sposób pracy z kursantami.

Dobra szkoła językowa to nie tylko przyjazne miejsce i nowoczesne metody nauczania. O efektach kształcenia i czynionych przez uczniów postępach decyduje przede wszystkim świetnie dobrana kadra. Nauczyciele z doświadczeniem, pełni pasji oraz elastyczni w swoim podejściu do słuchaczy są gwarantem sukcesu. Warto wiedzieć kto nas rozkocha w języku zanim zdecydujemy się na ofertę danej szkoły.

Kadra w centrum językowym

Czy istnieje nauczyciel idealny? Zapewne nie. Za to może być perfekcyjny w swojej dziedzinie. Osoby z doświadczeniem akademickim, pracujące naukowo oraz ze studentami najlepiej sprawdzą się prowadząc grupę starszej młodzieży lub dorosłych. Znajomość historii danego kraju, jego uwarunkowań kulturowych a także spojrzenie na język całościowo będą cenne, dla tych którzy chcą się zanurzyć w lingwistycznych niuansach. Zajęcia będą zapewne przepełnione ciekawymi dyskusjami, a akademicki rygor pozwala szybko osiągnąć widoczne efekty.
Lektorzy zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach, mieszkający przez wiele lat poza granicami kraju i znający tamtejszą językową rzeczywistość będą z pewnością dobrym wyborem dla młodzieży. Slangowe słówka, odniesienia do popkultury, kreatywność w prowadzeniu zajęć sprawią, że nauka stanie się przyjemnością. Wyjście poza utarty plan nauczania przepełniony gramatyką i innymi przydatnymi aspektami, które mogą być jednak nużące będzie stanowiło dodatkową mobilizację do uczestnictwa w zajęciach. Kto z młodych osób, nie chciałby bez problemu oglądać Netflixa w oryginale czy udzielać się na zagranicznych hobbystycznych forach.
Osoby, które oprócz umiejętności pedagogicznych znają nieco świat biznesu, sprawdzą się przy prowadzeniu lektoratów dla osób pracujących. Poruszanie takich kwestii jak odpowiednia prezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej w języku obcym, czy sprawne prowadzenie spotkań w międzynarodowym zespole okażą się nieocenione.
Nauka przez zabawę i niekończące się pokłady kreatywności kadry specjalizującej się w nauczaniu dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych pokażą najmłodszym, że znajomość języków obcych może być niekończącą się przygodą. Chłonne dziecięce umysły i niegasnący zapał umiejętnie podsycane, będą chłonąć językowy świat niczym gąbka. Lektor dobrze czujący się w pracy z grupami dziecięcymi będzie jednocześnie realizował założony program i pozostanie otwarty na pomysły najmłodszych.

Różnorodna kadra kluczem do sukcesu

Centra językowe adresują swoją ofertę do rozmaitych grup słuchaczy. Różne są ich przedziały wiekowe oraz potrzeby. Umiejętne dopasowanie kadry do grupy to już połowa językowego sukcesu.

This will close in 20 seconds