TOEIC® BridgeTest of English for Internation Communication

Nauka języka angielskiego w nowym świetle – metoda TOEIC Bridge

Bridget Test of English for International Communication jest kompletnym przełomem, jeśli chodzi o język angielski. Dowiedz się, czym tak naprawdę jest i spróbuj swoich sił w teście! Egzamin TOEIC Bridge bazuje na rzetelnych poleceniach, sprawdzających poziom znajomości języka angielskiego. Jest też wspaniałym narzędziem, jeśli chodzi o szkoły językowe czy uczelnie. Nauczyciel dowiaduje się, które elementy języka są już w pełni opanowane, a które wymagają jeszcze ćwiczeń. Może również zmierzyć postępy swoich podopiecznych i, w razie potrzeby, wybrać inną formę nauki. Egzamin TOEIC Bridge dedykowany jest osobom znajdującym się w zakresie od poziomu początkującego do średniozaawansowanego, jeśli chodzi o język angielski. Składa się ze stu pytań, podzielonych na dwie części. Listening Comprehension, sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu. Tutaj, wykorzystywane są wysokiej jakości nagrania, w których możemy usłyszeć głosy doświadczonych native speakerów. Z kolei Reading Comprehension, pozwala na zbadanie, czy wystarczająco dobrze orientujemy się w tekstach pisanych. Egzamin trwa 1 godzinę zegarową, dzięki czemu masz pewność, że solidnie wykonasz wszystkie zadania, jednocześnie mieszcząc się w czasie.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana przez Educational Testing Service statuetką oraz wyróżnieniem jako ośrodek egzaminacyjny.

TOEIC® Bridge

Format egzaminu

Egzamin jest testem wyboru i składa się ze 100 pytań testowych, podzielonych na dwie części: Listening Comprehension (rozumienie ze słuchu) oraz Reading Comprehension (czytanie). Egzamin trwa 1 godzinę zegarową.

Sekcja 1: Rozumienie ze słuchu (z wykorzystaniem nagrań), zawierając pytania następującego typu:
Interpretacja fotografii
50 pytań
czas trwania: 25 minut
Zadania typu pytanie-odpowiedź
50 pytań
czas trwania: 25 minut
Krótkie dialogi
50 pytań
czas trwania: 25 minut
Sekcja 2: Rozumienie tekstu pisanego, w tym:
Uzupełnianie zadań
50 pytań
czas trwania: 35 minut
Test rozumienia tekstu pisanego
50 pytań
czas trwania: 35 minut

Egzamin TOEIC Bridge – umiejętności

Test pozwala na określenie poziomu znajomości różnych elementów językowych – za każdy można otrzymać od 1 do 3 punktów. Pierwszym z nich jest Functions, czyli po prostu funkcje językowe. Powinniśmy sprawnie zidentyfikować zamiar, z jakim zwraca się do nas rozmówca. Czyli, na przykład w inny sposób zareagujemy na pytanie o godzinę, a w inny na przywitanie. W wielu testach czy egzaminach, za słowem Vocabulary, kryło się jedynie rozumienie znaczenia słownictwa. W przypadku TOEIC Bridge musimy także rozpoznać kontekst osoby mówiącej i dobrać odpowiednie wyrażenie. Najważniejsze są jednak Listening Strategies, czyli umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz Reading Strategies – czytanie ze zrozumieniem. Ostatnia zostaje gramatyka (Grammar), która zdaniem najtrudniejsza.

Certyfikat TOEIC Bridge

Dobra wiadomość – egzaminu Bridge nie można nie zdać! Jednak, jeśli zależy Ci na przystąpieniu do egzaminu TOEIC, postaraj się uzyskać jak najwyższy wynik. Niestety, nie dopisało Ci szczęście? Dla nas nie ma przegranych! Za dobre chęci otrzymujesz oficjalny Certyfikat TOEIC Bridge. Gratulacje! Ma on za zadanie, zmotywować uczniów do dalszego pogłębiania wiedzy, w zakresie języka angielskiego, pomimo porażki. Uczy też, że nie należy się poddawać i, aby osiągnąć sukces, musimy uparcie dążyć do celu. Powodzenia w nauce! See you soon!

TOEIC Bridge i CEF – Common European Framework of Reference

Poziom A1 = 92 +
Poziom A2 = 134 +
Poziom B1 = 170 +

Terminy egzaminów

Egzaminy TOEIC Bridge są organizowane na żądanie na terenie całej Polski. Więcej informacji udzielają ośrodki egzaminacyjne ETS i biuro ETS w Polsce.

Czas oczekiwania na wyniki

Egzamin TOEIC Bridge gwarantuje najkrótszy czas oczekiwania na wyniki ze wszystkich egzaminów w Polsce. Standardowo, wyniki są znane w maksymalnie 10 dni roboczych. Istnieje także możliwość otrzymania wyników w trybie ekspresowym, za dopłatą. Wówczas wyniki są podawane w terminie 48 godzin.

Certyfikat TOEIC Bridge

Każdy zdający egzamin TOEIC Bridge otrzymuje certyfikat w formacie A4.
Więcej informacji