TFI™ Test de francais International

Osoby aspirujące do pracy w firmach współpracujących z zagranicznymi klientami, czy kontrahentami powinny móc zaoferować swojemu potencjalnemu pracodawcy zdolność posługiwania się językami obcymi. Choć na rynku pracy najbardziej pożądany jest obecnie angielski, a zaraz po nim niemiecki, to w przypadku chęci posiadania pracowniczego stanowiska za granicą warto umieć mówić biegle w obowiązującym w danym kraju języku. Ponadto nawet szukając pracy w Polsce często można spotkać się z informacją o tym, że pracodawca chętnie zatrudni osobę posługującą się np. francuskim. Idealnym potwierdzeniem biegłości w mowie Francuzów jest tzw. egzamin TFI.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana przez Educational Testing Service statuetką oraz wyróżnieniem jako ośrodek egzaminacyjny.

TFI™ 

Format egzaminu

Listening Comprehension (czas trwania: ok. 42 minuty) – 90 pytań / zadań testowych
Sekcja I – krótkie dialogi sytuacyjne (pytanie-odpowiedź)
40 pytań
Sekcja II – dłuższe dialogi z pytaniami
30 pytań
Sekcja III – dłuższe wypowiedzi i konwersacje
20 pytań
Reading Comprehension (czas trwania 68 minut) – 90 pytań / zadań testowych
Sekcja IV – identyfikacja błędów w zdaniu
25 pytań
Sekcja V – uzupełnianie zdań fragmentami pasującymi do kontekstu
25 pytań
Sekcja VI – autentyczne teksty biznesowe i pytania do tekstu
40 pytań

Poziom trudności egzaminu

Egzamin został przygotowany z myślą o mierzeniu poziomu wiedzy z języka francuskiego w biznesie. Ocena jest wyrażona w punktach na skali od 10 do 990. Dlatego też, stopień trudności pytań jest zróżnicowany aby precyzyjnie określić na jakim poziomie znajduje się zdający. Zaletą egzaminu jest to, że kandydat nie deklaruje poziomu znajomości języka francuskiego przed przystąpieniem do egzaminu. To egzamin określa poziom zawansowania zdającego, zależnie od ilości punktów, którą otrzymał.

Terminy egzaminów

Egzamin TFI jest organizowany w sesjach otwartych oraz może zostać przeprowadzony na żądanie, w dowolnie wybranym terminie. Szczegółowych informacji udzieli nasz ośrodek.

Czas oczekiwania na wyniki

Egzamin TFI gwarantuje najkrótszy czas oczekiwania na wyniki ze wszystkich egzaminów z języka francuskiego w Polsce. Standardowo, wyniki są znane w maksymalnie 10 dni roboczych.

Certyfikaty TOEIC

Zdający otrzymują certyfikaty w 5 kolorach, w zależności od wyniku punktowego 10-990 punktów
  • pomarańczowy: 10 – 215 punktów
  • brązowy: 220 – 465 punktów
  • zielony: 470 – 725 punktów
  • niebieski: 730 – 855 punktów
  • złoty: 860 – 990 punktów

Czym jest TFI?

Test de francais international (w skrócie TFI) to egzamin, którego wynik świadczy o poziomie zaawansowania języka francuskiego u osoby zdającej. Sprawdzian ten jest znany i honorowany przez wiele firm na całym świecie, podobnie jak jego angielski odpowiednik, czyli egzamin ToEic. Test de francais international pozwala podmiotom prowadzącym rekrutację pracowników na szybką i dokładną weryfikację biegłości francuskiej mowy u osoby ubiegającej się o pracę. Po napisaniu egzaminu zdający otrzymują jeden z certyfikatów, które różnią się w zależności od wyniku.

Test de francais international – charakterystyka i struktura

Cały egzamin TFI trwa 1 godzinę i 50 minut. Dzieli się on na dwie części, z których każda podzielona jest na trzy sekcje. Pierwsza część testu ma za zadanie sprawdzić bezpośrednią komunikację, a także zdolność do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i rozmowach biznesowych. W związku z tym dziewięćdziesiąt pytań i zadań testowych w tym fragmencie egzaminu związane jest z rozumieniem ze słuchu. Kolejna część jest rozwiązywana przez zdających w oparciu o czytanie ze zrozumieniem. Ma to na celu weryfikację umiejętności pisania wiadomości e-mail, a także pozyskiwania informacji z raportów, sprawozdań i innych dokumentów. Ogólny poziom trudności egzaminu TFI jest ciężki do określenia, ponieważ zawarte w nim pytania są bardzo zróżnicowane, aby w jak największym stopniu ocenić wiedzę i umiejętności językowe osób zdających. Test de francais international jest przeprowadzany przez nasz ośrodek w czasie otwartych sesji. Istnieje także możliwość ustalenia terminu indywidualnego. Wyniki egzaminu są dostępne maksymalnie po 10 dniach roboczych.
TFI to skuteczny sposób na uzyskanie świadectwa własnych umiejętności posługiwania się językiem francuskim. Dzięki zdobytemu certyfikatowi można podchodzić do poszukiwania pracy z o wiele większą pewnością siebie i znacznie ułatwić sobie zawodową drogę.

This will close in 20 seconds